ANTI

Spektaklis-storytellingas

18:00 | Rugsėjo 26 d. (sekmadienis)
„Anti“ – spektaklis-storytellingas, paremtas antikine Sofoklio pjese „Antigonė“ ir keturių aktorių pasakojamais asmeniniais išgyvenimais.
 
Spektaklis pirmiausiai skirtas jaunai publikai – 14-24 metų žmonėms. „Anti“ kūrėjai kuria gyvą susitikimą bendroje erdvėje, kurioje aktoriai nėra atskirti nuo žiūrovų aukštos scenos pakylos, kurioje vieni nėra ryškiai apšviesti teatro prožektorių, o kiti nėra skandinami tamsoje, vieni nėra įpareigoti tapti personažais, o kiti nėra verčiami tylėti ir apsimesti, kad jų salėje iš viso nėra.
 
Vietoj to tiek aktoriai, tiek ir žiūrovai kartu įsipatogina scenoje tam, kad galėtų drauge pasakoti ir klausytis istorijų, kalbėtis, juoktis, vaidinti, žaisti kompiuterinius žaidimus, kelti svarbius klausimus ir ieškoti nuoširdžių atsakymų.
 
Spektaklio aktoriai improvizuodami vaidins ir pasakos istorijas, savarankiškai valdys šiuolaikišką spektaklio muziką ir apšvietimą. Iš esmės jie kurs tikrą šventinį vakarėlį teatro scenoje, į kurį pakvies žiūrovus tam, kad drauge sugriautų stereotipinį požiūrį į teatrą, mitus, antikinį meną, klasikinę literatūrą.
 
O kas, jei ANTI spektaklis apie Antigonę gali būti įdomus? Kas, jei jis gali būti ne apie senovės Graikiją, bet apie mus, šiandien Lietuvoje gyvenančius jaunus žmones? Kas, jei teatras gali būti gyvas, smagus, be perspaustos, dirbtinos vaidybos? Kas, jei lietuvių kalbos programinės literatūros sąraše yra tikrai gerų tekstų? Kas, jeigu dvi valandos scenoje kartu su aktoriais gali prabėgti greitai, be streso, įdomiai ir smagiai, o gal netgi ir skaniai?
 
„Anti“ – istorija apie apie mus!
KŪRYBINĖ KOMANDA
Panevėžio teatras „Menas“
Dramaturgas ir režisierius:
Aleksandr Špilevoj
Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Barbora Šulniūtė
Kompozitorius: Paulius Trijonis
Vaidina: Aliona Kuriakina, Dovilė Klementjeva, Martynas Klementjevas, Aidas Jurgaitis
Nuotraukos: Arvydo Gudo
Projekto partneris: VšĮ „Meno alchemija“
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Taip pat domintų

gyvuliai
GYVULIAI

Pjesės skaitymas | aut. Goda Simonaitytė

+
kissmas
KISSMAS

aut. ir rež. Teklė Kavtaradzė

+
geriau buciau negimes
JAU GERIAU BŪČIAU NEGIMĘS

No Shoes teatras | Raimondo Klezio monospektaklis

+
Sodra mon amour WEB
PREMJERA! SODRA, MON AMOUR

Asociacija “Teatronas” | aut. Marija Kristina Kulinič, rež. Gildas Aleksa

+
lt_LT