DULKĖS I Vilniaus jaunimo teatras 

Rež. Justinas Vinciūnas

14:00 | Rugsėjo 17 d. KMKT didžioji salė

Iki II-ojo pasaulinio karo Vilnius buvo vadinamas vienu reikšmingiausių Europos žydų kultūros ir mokslo, centrų. Karo išvakarėse čia gyveno apie 58 tūkst. žydų, tačiau nacių okupacijos pabaigos tesulaukė vos keli tūkstančiai. Tragiška „šiaurės Jeruzalės“ žūtis iki šiol domina ne tik pasaulio bei Lietuvos istorikus, bet ir tampa įkvėpimo šaltiniu skirtingų kartų ir pasaulėjautų teatro menininkams apmąstyti šią tautos, visuomenės ir žmogiškumo tragediją.

Jaunimo teatras, įkurtas buvusioje Didžiojo Vilniaus geto teritorijoje, nuosekliai domisi šia tema ir, bendradarbiaudamas su talentingais teatro kūrėjais, nuolat inicijuoja šio žiauraus ir dinamiško laikmečio meninius tyrimus.
 
Jauniausios kartos režisierius Justinas Vinciūnas, šįmet baigiantis režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas Gintaras Varnas), ieškodamas savito požiūrio į Holokaustą ir visą aibę su šiuo reiškiniu susijusių temų, gręžiasi ne į didžiuosius grožinės literatūros kūrinius, o į autentiškus žydų žudynių Vilniuje liudininko Kazimierzo Sakowicziaus prisiminimus, 2012 m. išleistus knygos „Panerių dienoraštis 1941–1943 m. pavidalu.
 
Anot režisieriaus J. Vinciūno, K. Sakowicziaus liudijimai tokie žiaurūs, kad beskaitant tenka susidurti su savo atjautos riba. Aprašytą siaubą norisi priskirti vaizduotės plotmei, nors tai ir dokumentinis šaltinis. Būtent ši suvokimo riba ir yra viena iš esminių spektaklio temų. Spektaklyje stengsimės ne tik apčiuopti tylą, esančią tarp tikros žmonių patirties ir laiko nugludintų šaltinių, bet ir ją išsklaidyti.
 

EN

Until World War II, Vilnius was called one of the most significant centers of European Jewish culture and science. On the eve of the war, about 58 000 people lived here. Jews, but only a few thousand reached the end of the Nazi occupation. The tragic death of “Jerusalem of the North” is still of interest not only to historians of the world and Lithuania, but also becomes a source of inspiration for theater artists of different generations and worldviews to reflect on this tragedy of the nation, society and humanity.

KŪRYBINĖ KOMANDA

Režisierius/Director – Justinas Vinciūnas
Vaidina/Performers: Matas Sigliukas, Martynas Berulis, Rūta Jonikaitė, Šarūnas Rapolas Meliešius, Samuelis Valentinas Sauchatas, Nojus Mikalauskas
Scenografė ir kostiumų dailininkė/Scenography and costumes – Paulina Turauskaitė
Dramaturgas/Dramaturg – Artūras Voiničius
Kompozitorius/Composer – Martynas Baranauskas
Dailininkas-butaforas/designer – Šarūnas Tadijošaitis

Trukmė/Duration: 1 val. 10 min.

Taip pat domintų

HOW TO SWIM
HOW TO SWIM

aut. Tautvydas Galkauskas

+
AVINAI_nuotr_GZaltauskaite-8907
AVINAI

rež. Justas Tertelis

+
PIRK DRAMBLI
PIRK DRAMBLĮ

rež. Eglė Kižaitė

+
AND WHO WILL REMEMBER ME AFTER ALL_
SO WHO WILL REMEMBER ME IN THE END?

rež. Barbara Lehtna

+