JUODI BATELIAI

Spektaklis

18:30 | Rugsėjo 21 d. (antradienis)
Spektaklis „Juodi bateliai” gimė iš žaidimo su Sebastian Majewski pjese “Dėšinys ir Kairys su kulniuku”, kuri Lenkijos publikai pirmą kartą pristatyta 2007 metais ir dabarties neapykantos ženklais.
 
Tai siurrealistiškai dokumentinė dviejų Trečiojo Reicho propagandos ministro žmonos Magdos Goebbels batų kelionė. Ji pradeda garsiajame Niurembergo teisme, kuriame jiems skiriama žiauriausia bausmė – tremtis į Rytu. Jos pabaiga – mūsų dabartis.
 
Režisierius Aivaras Micius apie spektaklį: „Rytų Europos pokario istorija išsiskiria savo brutalumu, ji kaip mėsmalė traiškė ištisas tautas, jų žmonių gyvenimus. Nors regiono šalys skiriasi, tačiau jas vienija bendros įvykių sekos paženklintas skausmas.
 
Nėra šeimos, kurioje nesivaidentų kraupių prisiminimų ar nežmoniškų išgyvenimų šmėklos. Vakarai savo atgimimą pradėjo po karo pabaigos, tačiau Rytai dar ir šiandien vaduojasi iš praeities traumų gniaužtų. S. Majewski tai puikiai užčiuopė ir su groteskišku prieskoniu perteikė tai savo pjesėje. Tai dabar gyvenančio žmogaus santykį su istorija ir pačiu savimi reflektuojanti dramaturgija.
 
Ši tema aktuali ir mums Lietuvoje, kur XX a. istorinės traumos ir jų įtaka dabarčiai vis sunkiau suprantama, ypač jaunajai kartai, tačiau tuo pačiu metu šis laikotarpis lieka vienas didžiausių mūsų visuomenę priešinančių klausimų.
 
Negana to, vyraujantis pasimetimas, baimė, apčiuopiamos tikrovės nykimas, socialinių medijų manipuliacijos ir konspiraciniai burbulai išvirsta į makabriškas žiniasklaidos antraštes, absurdiškus politikų pažadus, nesustabdomą norą turėti nuomonę visais klausimas.
 
Kai išgirsti kitą darosi vis sunkiau, o sustoti ir įvertinti kur atsidūrėm ir kur judame nėra laiko, kai asmeninė tiesa tampa svaresnė už faktus, o racionali diskusija pakeičiama ideologiniais kaltinimais, priešintis svarbiau nei išgirsti, kyla jausmas, jog pasibaigia dar vienas laikotarpis ir mes įžengiame į savotišką visuotinį sapną. Jame taisykles kuria garsiausiai rėkiantys ir matantys daugiausiai priešų, tarsi košmaras, kuris ryja atsisakančius būti jo dalimi.
 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė, Jaunųjų menininkų programa Atvira erdvė‘19
KŪRYBINĖ KOMANDA
Režisierius: Aivaras Micius
Autorius: Pilgrim/Majewski
Vaidina: Kamilė Petruškevičiūtė, Fausta Semionovaitė
Kompozitorius: Mantvydas Leonas Pranulis
Videomenininkas: Kornelijus Jaroševičius
Kostiumų dizainerė: Simona Davlidovičiūtė
Šviesų dailininkas: Monika Šerstabojavaitė
Iš lenkų kalbos vertė Andrius Jevsejevas.
Dramaturgijos asistentė: Inga Sanakojevaitė
Scenografijos asistentė: Aušra Tubutytė

Taip pat domintų

kissmas
KISSMAS

aut. ir rež. Teklė Kavtaradzė

+
Sodra mon amour WEB
PREMJERA! SODRA, MON AMOUR

Asociacija “Teatronas” | aut. Marija Kristina Kulinič, rež. Gildas Aleksa

+
uzsalimasjpg
UŽŠALIMAS

Lietuvos muzikos ir teatro akademija | aut. ir rež. Motiejus Ivanauskas

+
delasferos
DELASFEROS koncertas

Grupės “Delasferos” debiutinio albumo DEALSFERA pristatymas

+