FAN FICTION SKAITYMAS

Aut. Kristina Marija Kulinič

16:00 | Rugsėjo 18 d. KMKT

„Fan fiction” neria į vienatvės temą. Tai pjesė apie virtualioje erdvėje besikalbalbančius vyrą ir moterį. Jų abiejų gyvenimai persmelkti vienišumo jausmo, kuris čia kompensuojamas anonimiškai dalinantis seksualinėmis fantazijomis. Toks radikalus atvirumas, jiems sukuria artimo, intymaus ryšio jausmą, kuris, didele dalimi taip pat lieka tik fantazija. 

Humanistinės psichologijos atstovas Clark’as Moustak’as vienišumą apibrėžia kaip subjektyvų, skaudų žmogiškųjų ryšių stokos išgyvenimą ir jų ilgesį. Būtent romantinio ryšio ilgesys pjesėje tampa svarbiausia problema. Negebėjimas, negalėjimas sukurti tvaraus romantinio ryšio kelia stiprius, skaudžius išgyvenimus, netgi psichologinę kančią.

Sociologams ir psichologams vis labiau susirūpinimą kelia vakarų šalyse daromų apklausų rezultatai, pasak kurių aiškėja, jog šiuolaikinė dvidešimtmečių ir trisdešimtmečių kartos lyginant su jų tėvų kartomis turi daug mažiau draugų, daug rečiau mylisi ir daug labiau jaučiasi vieniši. Vienišumas didėja nepaisant to, kad galimybių susipažint (ypač jei kalbame apie technologijas) yra labai daug. XXI amžiuje santykio stokos išgyvenimas pripažįstamas kaip opi problema, beveik kaip chroniška liga, kai kur tai net vadinama vienišumo epidemija. Vienišumo jausmas atsiliepia ne tik psichologinei, tačiau ir fizinei sveikatai. Pjesės „Fan Fiction” veikėjai savo vienišumą kompensuoja keisčiausiomis erotinėmis fantazijomis ir jų dėka „bondina„. Klausimas lieka vienas apie ką yra tas „bodas„?

KŪRYBINĖ KOMANDA

 Autorė ir režisierė: Kristina Marija Kulinič

 Skaitys: Raimondas Klezys ir Modesta Jakeliūnaitė 

Amžius: N-18 

Taip pat domintų

Low-Air_Vyrsmas_foto_Dainius-Putinas_1-min-768x513
VYRSMAS I LOW AIR

Aut. Marius Eidrigevičius Šokio spektaklis

+
LMTA.Baseinas be vandens
BASEINAS. BE VANDENS | LMTA

Aut. Mark Ravenhill | rež. Jonas Kuprevičius

+
LMTA.nepalaidoti mirusieji
NEPALAIDOTI MIRUSIEJI I LMTA

Aut. Jean-Paul Sartre | rež. Justinas Vinciūnas

+
C_LauraVanseviciene-210-556x371
ŽMOGUS IŠ ŽUVIES | Valstybinis jaunimo teatras

Aut. Asia Vološina | rež. Eglė Švedkauskaitė

+
lt_LT